ffa41
Yurt Gazetesi -Taşerona kadro çalışmamız yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Faruk Çelik, "Son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan 600 bin taşeron işçisine kadro verileceğine dair haberler gerçeği yansıtmamakta" değerlendirmesine bulundu.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, alt işverenlik ilişkisinde işçilerin özellikle kıdem tazminatına hak kazanmaları, yıllık ücretli izinlerini kullanmaları, sendikal haklardan faydalanabilmeleri, ücretlerinin tam ve zamanında ödenmesi sorunlarının çözümüne yoğunlaşarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

 

Buna karşın, taşeron işçilere kadro verilmesi ile ilgili çalışmalar yapıldığı, hatta bu çalışmaların tamamlandığı yönünde kamuoyunu yanlış yönlendiren haber ve yorumların yapıldığına ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

 

TAŞERONA KADRO YOK

 

"Son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan 600 bin taşeron işçisine kadro verileceğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek ve çalışma barışını sağlamak gibi temel görevleri olan Bakanlığımızın alt işveren işçilerinin kadroya alınması gibi bir çalışması bulunmamakla birlikte, çalışanların sorunlarının, sosyal tarafların katılımıyla çözülmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Yurt Gazetesi 15.1.2014

 

 

GÜNDEM