ffa1
Sultangazi Belediyesinde çalışan üyelerimize Eğitim Semineri...

İstanbul 1 Nolu şubenin örgütlü olduğu Sultangazi Belediyesi’nden gelen üyelerimize verilen eğitim semineri 4-6 Mayıs 2012 tarihlerinde Bolu Termal Otel’de gerçekleştirildi. Eğitime 40 üyemiz katıldı.

Eğitim, 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Bayram Özkan, konuşmasında; Kıdem Tazminatı’ndan Uluslal İstihdam Stratejisi’ne, Özel İstihdam Büroları’ndan Bölgesel Asgari Ücret’e kadar birçok konuya değindi. Yandaş sendika baskılarını ve buna karşı sendikamızın verdiği mücadeleleri anlatan Bayram Özkan ayrıca sendikamızın yaptığı eğitim faaliyetlerini de üyelerimizle paylaştı.

Açılışın ardından sendikamızın tanıtım filminin gösterimi yapıldı ve sonrasında da eğitim uzmanı İsmail Hakkı Kurt, Türkiye’de sendikal hareketin durumunu anlattığı dersini işledi. Toplam 2 ders yapan İsmail Hakkı Kurt, özellikle İş Güvencesi konusuna ağırlık verdi.

Öğleden sonraki bölümde ise sendikamızın Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek, Toplu İş Sözleşmeleri Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli ile Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın katıldığı İşçi Kürsüsü bölümü yapıldı.

Sendikamızın yöneticileri bu bölümde çalışma hayatına ilişkin konuları üyelerimizle konuştular ve onlardan gelen görüş ve önerileri dinleyip, onlardan gelen soruları cevaplandırdılar.

 

 

 

 

GÜNDEM