ffa1
Sendikamız, Trakya Şubesi’nin Örgütlü Olduğu Belediyelerde Bir Dizi İşyeri Toplantısı Gerçekleştirdi.

 

Belediye-İş Sendikası, eğitimli ve örgütlü toplumların olduğu ülkelerin çağdaş olabileceği inancıyla örgütlü olduğumuz bütün işyerlerine ulaşıyor.

Sendikamız yöneticileri ve eğitim uzmanları, Eğitim ve Dinlenme Tesisimiz Grand Belish’te yapılan eğitim seminerlerinin ardından şimdi de belediye belediye işyeri işyeri toplantılar düzenleyerek üyelerimize ulaşıyor, onların sorunlarını dinliyor, sorularını cevaplıyor.

5 yılda 50’den fazla ilde 2000 işyerinde 40 binden fazla üyemize ulaşan sendikamız, 27-28 Mart 2012 tarihlerinde Trakya şubesinin örgütlü olduğu belediyelerde işyeri toplantıları düzenledi.

Tekirdağ/Çorlu Belediyesi

Sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Eğitim Uzmanı Mehmet Ali Candan ile Basın ve Uluslararası İlişkiler Görevlisi Uğur Selçuk Kutupoğlu, 27 Mart 2012 Salı günü sabah 8’de Çorlu Belediyesi’ndeki üyelerimizle bir araya geldi.

220 üyemizin bulunduğu Çorlu Belediyesi’ndeki toplantıya 110 üyemiz ve 30 kadar da taşeron işçisi katıldı.

Merkez şantiyede yapılan toplantı sırasında sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, çalışma hayatına ilişkin birçok konuya değindi. Bayram Özkan, Kıdem Tazminatı’nın sendikamızın kırmızı çizgisi olduğunu ve Kıdem Tazminatı’na dokunulmasının genel grev sebebi sayılacağını söyledi.

Bayram Özkan ayrıca Ulusal İstihdam Stratejisi, Toplu İş İlişkileri Kanun Tasarısı, Çorlu’daki TİS süreci ve sendikamızın eğitim faaliyetleri gibi konulara da değindi.

Tekirdağ/Velimeşe Belediyesi

Çorlu Belediyesi’nde yapılan toplantının ardından saat 10:30’da da 24 üyemizin bulunduğu Velimeşe Belediyesi’nde toplantı düzenlendi. 16 üyemizin katıldığı toplantıda, Bayram Özkan ve sendikamızın eğitim uzmanları üyelerimizle karşılıklı sohbet ettiler, onlarla çalışma hayatındaki düzenlemeler ve yaşananlar üzerine konuştular, üyelerimizin sorularını cevapladılar.

Tekirdağ/Kapaklı Belediyesi

Aynı gün saat 12:30’da ise Kapaklı Belediyesi’ndeki üyelerimizle bir araya gelindi. Kapaklı Belediyesi’nde 27 üyemiz bulunuyor. Belediye binasında yapılan ve 7 üyemizin katıldığı toplantıda sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Belediye-İş Sendikası olarak, ülkede tek konfederasyon, işkolunda tek sendika olması gerektiğini her platformda dile getirdiklerini söyledi.

Özkan, her zaman birlik ve beraberlik içinde mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Özkan ayrıca, Kıdem Tazminatı’nın yok edilmesine yönelik girişimlerin sendikamız tarafından genel grev sebebi sayılacağını bir kez daha vurguladı.

İstanbul/Çatalca Belediyesi

İşyeri toplantılarımız, 28 Mart 2012 Çarşamba günü yapılan Çatalca Belediyesi işyeri toplantısıyla devam etti.

97 üyemizin bulunduğu Çatalca Belediyesi’ndeki toplantı saat 12’de başladı. Toplantıya 30 üyemiz katıldı, ayrıca taşeronda çalışan işçi arkadaşlarımızdan da toplantıyı takip edenler oldu.

Sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, ILO normlarına uygun bir iş yasası olması gerektiğini söyledi. Özkan, ayrıca, belediye işçilerinin maaşlarının da İller Bankası üzerinden yatması gerektiğini de ifade etti.

Edirne/Havsa Belediyesi

Çatalca Belediyesi’ndeki toplantı bittikten sonra saat 3’te Edirne’nin Havsa Belediyesi’nde işyeri toplantısı düzenlendi. 25 üyemizin çalıştığı belediyedeki toplantıya 9 üyemiz katıldı. Üyelerimize, yönetici ve uzmanlarımız tarafından, sendikamızın Kıdem Tazminatı ile ilgili tavrı ve duruşu anlatıldı. Birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek kazanımlar elde edebileceğimiz ifade edildi.

Sendikamızın yönetici ve uzmanları, aynı gün, Trakya şubesindeki işyeri toplantılarının ardından, eğitim semineri için Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine geçtiler

 

GÜNDEM