ffa1
Selçuk Belediyesi’nde çalışan üyelerimize Grand Belısh’te eğitim semineri verildi.

 

Sendikamızın İzmir Çevre Belediyeler şubesinin örgütlü olduğu Selçuk Belediyesi’nden 114 üyemizin katıldığı eğitim semineri 8 Nisan 2012 Pazar günü yapıldı.

 

Seminerin açılışında sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan bir konuşma yaptı. Bayram Özkan, baskıyla, tehditle, zorbalıkla yandaş sendikalar yaratılmaya çalışıldığını ifade ederek, Belediye-İş Sendikası’nın yandaş sendikalara karşı yıllardır mücadele ettiğini söyledi. Bayram Özkan ayrıca taşeronlaşmadan Kıdem Tazminatı’na, İş Güvencesi’nden Ulusal İstihdam Stratejisi’ne, Toplu İş İlişkileri Kanun Tasarısı’ndan diğer önemli gündem maddelere kadar birçok konuya değindi.

 

Bayram Özkan’ın konuşmasından sonra Belediye-İş Sendikası tanıtım filmininin gösterimi yapıldı ve ardından da sendikamızın Eğitim Uzmanı Mehmet Ali Candan’ın dersine geçildi.

Mehmet Ali Candan, öğleden önce ve öğleden sonra birer saat olmak üzere iki saatlik bir ders işledi. Candan, ders sırasında, çalışma hayatına ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu.

Dersin ardından üyelerimizin soru, görüş ve önerilerini sendikamızın yönetici ve uzmanlarıyla paylaştıkları “İşçi Kürsüsü” yapıldı.

 

Eğitim programının son bölümüne  Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür de katıldı. Belediye Meclis Üyeleri ve belediyenin üst düzey bürokratları ile birlikte programa katılan Ülgür ve yöneticilerimiz üyelerimizle bir süre sohbet ettiler.

 

 

GÜNDEM