ffa41
Samsun Şubesine Bağlı Üyelerimize Grand Belish’te Eğitim Semineri Verildi

Sendikamızın Eğitim ve Dinlenme Tesisi Grand Belish’te 2012-2013 döneminde yapılan ilk eğitime sendikamızın Samsun şubesinden gelen üyelerimiz katıldı.

19-22 Aralık  2012 tarihlerinde yapılan eğitimde, Samsun şubesinden 88 üyemiz yer aldı.

Eğitim, 20 Aralık 2012 Perşembe günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Bayram Özkan, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’ndan İş Güvencesi’ne, yandaş sendikalardan çalışma hayatındaki diğer sorunlara kadar çok sayıda konuya değindi.

Bayram Özkan’ın konuşmasının ardından sendikamızın tanıtım filminin gösterimi yapıldı.

Sonrasında da sendikamızın Hukuk Başmüşaviri Av. Levent Balcı,üyelerimize,  hukuki konularla ilgili bilgiler verdi. Balcı, bu bölümde özellikle, geçtiğimiz aylarda yasalaşan Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu üzerinde durdu.

Üyelerimiz yaşadıkları hukuki sorunlar ve çalışma hayatını ilgilendiren düzenlemelerle ilgili Av. Levent Balcı’ya çok sayıda soru sordular.

Öğleden sonraki bölümde de sendikamızın eğitim uzmanı Mehmet Ali Candan “Türkiye’de sendikal hareketin ve çalışma hayatının durumu” ile ilgili dersini işledi.

21 Aralık 2012 Cuma günü ise sendikamızın Genel Başkanı Nihat Yurdakul, “İşçi Kürsüsü”  bölümünde üyelerimizle biraraya geldi.

Genel Başkan Yurdakul, üyelerimizin sorunlarını, görüş ve önerilerini dinledi, onlardan gelen soruları cevapladı.

Nihat Yurdakul, sendikaların, ülkenin sorunları ile ilgilenmesi gerektiğini ifade ederek, bu noktada hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yurdakul, “Ülkede tek konfederasyon, işkolunda tek sendika olmalıdır” dedi.

Nihat Yurdakul, eğitimin ve örgütlü yapının önemini de “Eğitimli ve örgütlü toplum, çağdaş ülke” sözüyle belirtti.

Taşeronlaşma ve diğer önemli konulara da değinen Genel Başkan Nihat Yurdakul, milli gelirin adaletli dağılması konusunda da “Güçlü sendikaların olduğu ülkelerde milli gelir adaletli dağılır” dedi.

Genel Başkan Nihat Yurdakul, İş Güvencesi için topyekün mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Üyelerimiz eğitimin ardından sendikamızın Genel Başkanı Nihat Yurdakul’a bir plaket verdiler.

Üyelerimiz, eğitimin oldukça faydalı geçtiğini belirterek, sendikamızın gurur duyulacak bir tesise sahip olduğunu söylediler.

 

 

 

GÜNDEM