ffa1
Muğla Şubesi’ne Grand Belish’te Eğitim Semineri Verildi.

 

Muğla Şubesi’ne Grand Belish’te Eğitim Semineri Verildi.
Sendikamızın Muğla Şubesi’ne yönelik eğitim semineri 26-29 Şubat 2012 tarihleri arasında Eğitim ve Dinlenme Tesisimiz Grand Belish’te gerçekleştirildi.
Eğitime 7’si kadın olmak üzere toplam 90 üyemiz katıldı.
Eğitim, 27 Şubat 2012 Pazartesi günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın açılış konuşmasıyla başladı.
Bayram Özkan, konuşmasında; Kıdem Tazminatı’ndan Bölgesel Asgari Ücret’e, Özel İstihdam Büroları’ndan yandaş sendikalara kadar birçok konuya değindi.
Özkan, ayrıca sendikamızın eğitim çalışmaları ile ilgili de detaylı bilgiler verdi.
Bayram Özkan’ın konuşmasının ardından sendikamızın mücadelelerini, örgütlü yapısını, anlayışını, kurumsal kimliğini ve duruşunu anlatan Belediye-İş Sendikası Tanıtım Filmi’nin gösterimi yapıldı.
Tanıtım filminden sonra da ODTÜ öğretim görevlisi ve Aydınlık gazetesi yazarı Yıldırım Koç, “Çalışma hayatının güncel sorunları” konulu dersini işledi.
Yıldırım Koç, dersinde özellikle İş Güvencesi, sınıf kimliği, yandaş sendikalar ve Kıdem Tazminatı konuları üzerinde durdu.
28 Şubat 2012 Çarşamba günü ise sendikamızın Genel Başkanı Nihat Yurdakul, “İşçi Kürsüsü” bölümünde üyelerimizle biraraya geldi.
Genel Başkan Nihat Yurdakul, üyelerimizden gelen soruları cevapladı, onların görüş ve önerilerini dinledi. Genel Başkan, ayrıca sendikal hareketle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.
Genel Başkan Nihat Yurdakul, mücadeleyi yükseltmenin ve haklarımızı koruyup geliştirmenin tek yolunun sendikalı olmaktan, örgütlü hareket etmekten geçtiğini belirtti. Nihat Yurdakul, “Sendikaların güçlü olmadığı ülkelerde milli gelirin adaletli dağılımından söz edilemez” dedi.
Yurdakul, “Örgütlü ve eğitimli toplumlarla çağdaş ülke olunabilir” diyerek örgütlü yapının ve eğitimin önemine vurgu yaptı.
Nihat Yurdakul, ülkemizde binlerce gencimizin katkı payını ödeyemediği için üniversiteden, yurt parasını ödeyemediği için de yurttan atıldığını ifade ederek, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onları namerde muhtaç etmemek için mücadele ediyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, işçinin emekçinin çocukları” dedi.
Genel Başkan Nihat Yurdakul, daha güçlü mücadele edebilmek ve ortak hareket etmek için “Ülkede tek konfederasyon, işkolunda tek sendika” olması gerektiğini söyledi.
Genel Başkan, konuşmasında; Belediye-İş Sendikası’nın uzun yıllardan beri gerçek anlamda bir İş Güvencesi için mücadele ettiğini dile getirdi. Genel Başkan Nihat Yurdakul, “Kıdem Tazminatı’nın mevcut haline dokundurtmayacağız” dedi.
Genel Başkan Nihat Yurdakul, taşeronlaşma ve diğer önemli konularla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.
Üyelerimiz, sendikamızın Eğitim ve Dinlenme Tesisi Grand Belish ve eğitim semineri ile ilgili övgü dolu sözler söylediler.
 

 

GÜNDEM