ffa41
Kocaeli 1 ve 2 Nolu Şubelere Bağlı Üyelerimize Grand Belish’te Eğitim Semineri Verildi

Sendikamızın Eğitim ve Dinlenme Tesisi Grand Belish’te 21-24 Ocak  2013 tarihlerinde yapılan eğitime, Kocaeli 1 ve 2 Nolu şubelerden toplam 84 üyemiz yer aldı.

Eğitim, 22 Ocak 2013 Salı günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Bayram Özkan, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’ndan İş Güvencesi’ne, yandaş sendikalardan çalışma hayatındaki diğer sorunlara kadar çok sayıda konuya değindi.

Bayram Özkan’ın konuşmasının ardından sendikamızın tanıtım filminin gösterimi yapıldı.

Sonrasında da sendikamızın Hukuk Başmüşaviri Av. Levent Balcı,üyelerimize,  hukuki konularla ilgili bilgiler verdi. Balcı, bu bölümde özellikle, geçtiğimiz aylarda yasalaşan Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu üzerinde durdu.

Üyelerimiz yaşadıkları hukuki sorunlar ve çalışma hayatını ilgilendiren düzenlemelerle ilgili Av. Levent Balcı’ya çok sayıda soru sordular.

Öğleden sonraki bölümde de sendikamızın eğitim uzmanı Mehmet Ali Candan “Türkiye’de sendikal hareketin ve çalışma hayatının durumu” ile ilgili dersini işledi.

23 Ocak 2013 Çarşamba günü ise sendikamızın Genel Başkanı Nihat Yurdakul, “İşçi Kürsüsü”  bölümünde üyelerimizle biraraya geldi.

Genel Başkan Yurdakul, üyelerimizin sorunlarını, görüş ve önerilerini dinledi, onlardan gelen soruları cevapladı.

Nihat Yurdakul, sendikaların, ülkenin sorunları ile ilgilenmesi gerektiğini ifade ederek, bu noktada hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yurdakul, “Sendikaların güçlü olmadığı ülkelerde gelir dağılımı adaletli olmaz” dedi.

Nihat Yurdakul, eğitimin ve örgütlü yapının önemini de “Eğitimli ve örgütlü toplum, çağdaş ülke” sözüyle belirtti.

Nihat Yurdakul, onbinlerce gencimizin katkı payını ödeyemediği için üniversiteden atıldığını ifade ederek, bu gençlerimizin, işçinin emekçinin çocukları olduğunu söyledi.

Taşeronlaşma ve diğer önemli konulara da değinen Genel Başkan Nihat Yurdakul, İş Güvencesi için hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Üyelerimiz, eğitimin oldukça yararlı geçtiğini belirterek, sendikamızın eğitim ve dinlenme tesisi ile ilgili övgü dolu sözler söylediler.

 

 

GÜNDEM