ffa1
İzmir 2 Nolu, İzmir Çevre Belediyeler Ve Balikesir Şubelerine Eğitim Semineri Verildi.

İzmir 2 Nolu şubeden 64, İzmir Çevre Belediyeler şubesinden 4 ve Balıkesir şubesinden de 44 olmak üzere toplam 112 üyemizin katıldığı eğitim semineri, 11-14 Mart 2012 tarihlerinde sendikamızın Eğitim ve Dinlenme Tesisi Grand Belish’te yapıldı. Eğitime toplam 11 kadın üyemiz katıldı.

Eğitim, 12 Mart 2012 Pazartesi günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Bayram Özkan, konuşmasında, Kıdem Tazminatı, Ulusal İstihdam Stratejisi, Toplu İş İlişkileri Kanun Tasarısı, Bölgesel Asgari Ücret, Özel İstihdam Büroları ve yandaş sendikalar gibi konulara değindi.

Bayram Özkan’ın konuşmasının ardından sendikamızın tanıtım filminin gösterimi yapıldı.

Sonrasında ise sendikamızın Hukuk Başmüşavir Yardımcısı Av. Mutlu Çakan, üyelerimize  hukuki konularda bilgiler verdi ve onların sorularını cevapladı.

Öğleden sonraki bölümde de Tez Koop-İş Sendikası Genel Eğitim Danışmanı, Araştırmacı-Yazar Volkan Yaraşır, Türkiye’de sendikal hareketin durumunu anlattığı dersini işledi.

Volkan Yaraşır’ın dersinde “Sınıf Kimliği” vurgusu yapıldı ve örgütlü hareket edilmesinin gerekliliği dile getirildi.

13 Mart 2012 Salı günü ise sendikamızın Genel Başkanı Nihat Yurdakul, “İşçi Kürsüsü” bölümünde üyelerimizle buluştu, onların sorun, görüş ve önerilerini dinledi, sorularına cevap verdi.

Yaklaşık 4 saat süren “İşçi Kürsüsü” sırasında bir konuşma yapan Genel Başkan Nihat Yurdakul, birçok konuya değindi.

Genel Başkan Nihat Yurdakul, “Ülkede tek konfederasyon, işkolunda tek sendika” olması gerektiğini birkez daha dile getirdi.

Nihat Yurdakul, ülkemizde, çalışma hayatında çok sayıda sorun yaşandığını ve sorunların üstesinden gelinebilmesi için sendikalara çok büyük iş düştüğünü söyledi.

Genel Başkan Nihat Yurdakul, eğitimin ve örgütlü yapının önemini belirttiği konuşmasında taşeronlaşmadan Kıdem Tazminatı’na kadar birçok konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Üyelerimiz, eğitim sonunda, Eğitim ve Dinlenme Tesisimiz Grand Belish ve eğitim semineri ile ilgili övgü dolu sözler söylediler.

 

 

GÜNDEM