ffa41
İstanbul Büyükşehir Belediyesi emekçileriyle BÜYÜK BULUŞMA…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi emekçileriyle BÜYÜK BULUŞMA…

Genel Başkanımız Nihat Yurdakul, İstanbul’da düzenlenen kitlesel basın açıklamasıyla, yuvaları Belediye-İş’e dönen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İSTON ve İSBAK emekçileri ile buluştu.

Sendikamız İstanbul Şubeler Binası önünde yapılan basın açıklamasına, çok sayıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi emekçisinin yanı sıra sendikamız Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan, şubelerimizden yöneticiler ve temsilcilerimiz katıldı.

İşverenin sendika baskısının ortadan kalkmasıyla yıllar sonra yuvaları Belediye-İş’e dönen emekçilere “hoş geldiniz” diyen Genel Başkanımız, “Su aktı yatağını buldu. Bunun önüne bent çekemezsiniz” dedi.

Genel Başkan Yurdakul, yandaş sendikaların emekçilere yaptığı zulüm ve baskıyı tüm Türkiye’nin bildiğini ifade ederek, “Sendika dediğin özgür olmalı, legal ya da illegal hiçbir yapının elinde olmamalı. Sendika gücünü işçiden alır” diye konuştu.

İstanbul’da seçim sonrası süreçte emekçilerden karşılık bulamayan iki ayrı yandaş yapının baskı kurmaya çalıştığını vurgulayan Yurdakul, “Yandaş yapılardan biri ne yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi emekçisi arkadaşlarımız Belediye-İş’e gitmesin, üye olmasın diye yalanlar ortaya attı. ’İşveren bizi istiyor, Belediye-İş’e gitmeyin’ diye yalanlar söylediler. Alanda, sahada, karşılıkları olmadığını biliyorlar. Yeter ki Belediye-İş’e gitmesin, öbür sendikada kalsınlar, bunların dertleri bu oldu” ifadelerini kullandı.

Sendikacılığın bir gönül işi, güvenme işi, inanma işi olduğunu ifade eden Genel Başkan Yurdakul, “İETT emekçisinin, büyükşehir emekçisinin bu binanın her yerinde emeği var. El ele tutuştuğumuz kimsenin elini bırakmadık, bırakmayacağız. Sizin elinizi de asla bırakmayacağız, sizlerle birlikte yürüyeceğiz. İETT başta olmak üzere diğer tüm iştiraklerdeki arkadaşlarımızı da Belediye-İş ailesine katacağız. Toplu sözleşmelerimizi 20 binlerle 30 binlerle imzalayıp birlikte kutlayacağız” dedi.

 

GÜNDEM