ffa41
İstanbul 2 Nolu Şube Eğitim Semineri

İstanbul 2 Nolu şubenin örgütlü olduğu belediyelerde çalışan üyelerimizin katıldığı eğitim semineri Bolu Termal Otel’de yapıldı.

 

5 Mart 2015 Perşembe günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, eğitimin açılış konuşmasını yaptı.

 

Taşeronlaştırmadan Kıdem Tazminatı’na, Özel İstihdam Büroları’ndan Ulusal İstihdam Stratejisi’ne kadar emekçileri ilgilendiren çok sayıda konuya değinen Bayram Özkan, emek düşmanı yandaş sendikaların gerçek yüzünü de üyelerimize örnekleriyle anlattı.

 

Bayram Özkan’ın konuşmasının ardından ise Tez Koop-İş Sendikası Genel Başkan Danışmanı, araştırmacı-yazar *Volkan Yaraşır öğle arasına kadar süren dersini yaptı. Volkan Yaraşır, dersinde sınıf mücadelesi ve birlikte hareket etmenin önemine değindi.

 

Öğleden sonraki bölümde ise sendikamızın Hukuk Başmüşaviri Av. Levent Balcı, çalışma hayatını düzenleyen normlar ve son yasal düzenlemelerle ilgili olarak üyelerimize bilgiler verdi. Balcı, ayrıca, Kıdem Tazminatı fonu ile asıl yapılmak istenenleri ve Kıdem Tazminatı’nı yok etme girişimlerini bütün ayrıntılarıyla üyelerimize anlattı. Levent Balcı, üyelerimizden gelen soruları da cevaplandırdı.

 

Levent Balcı’nın dersinden sonra İşçi Kürsüsü bölümü yapıldı. İşçi Kürsüsü’nde sendikamız Genel Denetleme Kurulu Başkanı Ali Haydar Özcan, Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan ve İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Erol Özdemir, gündemle ilgili konuşmalar yaptılar ve üyelerimizden gelen soruları yanıtladılar.

 

* Volkan Yaraşır, geçtiğimiz haftalarda, ağabeyini zamansız bir şekilde kaybetti. Merhuma Allah’tan rahmet, Volkan Yaraşır’a da başsağlığı dileriz.

 

 

GÜNDEM