ffa41
Genel Başkan Nihat Yurdakul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

Genel Başkan Nihat Yurdakul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

GENEL BAŞKAN YURDAKUL; “İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR’DE İŞÇİNİN EMEKÇİNİN ÜZERİNDEN YANDAŞ SENDİKA BASKISINI ORTADAN KALDIRAN YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI EMEKÇİLERİN DE İÇİNE SU SERPMİŞTİR. BİZ BELEDİYE-İŞ ÖRGÜTÜ OLARAK; TÜM EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİ YUVALARINA BELEDİYE-İŞ’E DAVET EDİYORUZ.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU DA KONUŞMASINDA ÇALIŞANLARIN YASAL VE ANAYASAL SENDİKA SEÇME ÖZGÜRLÜĞÜNE VURGU YAPARAK; “İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI ARTIK ÖZGÜRLEŞMİŞTİR, YASAL VE ANAYASAL HAKLARINI KULLANARAK DİLEDİKLERİ SENDİKAYI TERCİH EDEBİLİRLER” DEDİ.

Genel Başkan Yurdakul, yenilenen İstanbul seçimlerinde bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek; kendisini örgütümüz adına tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi.
Genel Mali Sekreter Bayram Özkan, Genel Denetleme Kurulu Başkanı Ali Haydar Özcan, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Sezai Akyürek ve Örgütlenme Daire Başkanı Murat Yurdakul ile Örgütlenme Uzmanı Muhammet Ceylan’ın da katıldığı ziyarette konuşan Genel Başkan Yurdakul: “Sayın Başkan; şahsınız, ekibiniz ve İstanbul halkı uzun ve zorlu bir süreci yaşadınız ancak sonunda İstanbul halkı tercihini bir kez daha sizden yana kullandı. Sizi Belediye-İş örgütü adına tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Yıllar önce Belediye-İş’ten, yuvalarından yandaş sendika baskılarıyla koparılan Büyükşehir emekçilerinin durumuna değinen Genel Başkan Yurdakul; “İstanbul Büyükşehir’de işçinin emekçinin üzerinden yandaş sendika baskısını ortadan kaldıran yeni yönetim anlayışı emekçilerin de içine su serpmiştir. Biz Belediye-İş örgütü olarak; tüm emekçi kardeşlerimizi yuvalarına Belediye-İş’e davet ediyoruz.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuşmasında çalışanların yasal ve Anayasal sendika seçme özgürlüğüne vurgu yaparak; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları artık özgürleşmiştir, yasal ve Anayasal haklarını kullanarak diledikleri sendikayı tercih edebilirler” dedi.

Genel Başkan’ın Ekrem İmamoğlu’nu ziyareti sırasında bazı üyelerimiz ve şube yöneticileri de Genel Başkan’la birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gittiler. Genel Başkan Yurdakul ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, üyelerimizle ve sendikamız yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Genel Başkan Nihat Yurdakul ile sendikamız yöneticileri; Ekrem İmamoğlu ziyareti öncesinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ve Meclis Üyesi Gülsüm Polat ile bir araya geldiler ve bir süre sohbet ettiler.

 

GÜNDEM