ffa41
Eskişehir Şubesi eğitim semineri

Eskişehir şubesinden üyelerimizin katıldığı eğitim semineri, 7-10 Aralık 2015 tarihlerinde sendikamızın Eğitim ve Dinlenme Tesisi Grand Belish’te yapıldı.

Eğitim, 8 Aralık 2015 Salı günü başladı. Eğitim ile ilgili olarak kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra sendikamızın Hukuk Başmüşaviri Av. Levent Balcı hukuki konularla ilgili anlatımlar yaptığı iki saatlik dersini gerçekleştirdi. Balcı, hukuki konular ve çalışma hayatını ilgilendiren yasal düzenlemeler ile ilgili bilgiler verdikten sonra üyelerimizden gelen soruları cevaplandırdı. Balcı, sunumunda, taşeronluk ve kıdem tazminatı konuları üzerinde yoğun olarak durdu.

Öğleden sonraki bölümde ise sendikamızın Eğitim Uzmanı Mehmet Ali Candan iki saat süren dersini yaptı. Candan, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan gelişmelere ve bunların emekçi halkımız üzerindeki etkilerine değindi.

Candan, işçi sınıfına karşı yapılan saldırıları durdurmanın ve haklarımızı geliştirmenin yolunun birlikte mücadeleden ve örgütlü olmaktan geçtiğini söyledi.

9 Aralık 2015 Çarşamba günü sendikamız Genel Başkanı Nihat Yurdakul’un katılımıyla İşçi Kürsüsü yapıldı. Genel Başkan Nihat Yurdakul, Eskişehir Şube Başkanı Güney Demirdaş ve sendikamız uzmanları, üyelerimizle karşılıklı görüş alış verişinde bulundular ve onlardan gelen soruları yanıtladılar.

İşçi Kürsüsü sırasında bir konuşma yapan sendikamız Genel Başkanı Nihat Yurdakul konuşmasında sık sık örgütlü mücadelenin ve sınıf kardeşliğinin önemine vurgu yaptı. Nihat Yurdakul, örgütlü olmayan toplumlarda demokrasiden, hukuktan, adaletten, özgürlüklerden söz edilemeyeceğini ifade etti. Nihat Yurdakul,  örgütlü olmayan toplumlarda milli gelirin adaletli dağıtılmadığını sözlerine ekledi.

Emekçilerin tek derdinin, çocuklarını namerde muhtaç etmemek olduğunu söyleyen Genel Başkan Yurdakul, son dönemde yapılmaya çalışılan düzenlemelerle emekçilerin haklarının ellerinden alınmaya çalışıldığına işaret ederek, “Biz yıllardır iş güvencesi istiyoruz. Talebimiz bu. Bütün emekçi kardeşlerimizin yarın acaba işimden olur muyum diye düşünmeden, insan onuruna yaraşır şartlarda çalışmaları için mücadele ediyoruz ve bu haklarımızı elde edene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Eğitim, İşçi Kürsüsü’nün ardından sona erdi.

 

GÜNDEM