ffa41
EPSU, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Avcılar Belediyesi’nde mücadele eden üyelerimizle ilgili mektup gönderdi

Sendikamızın üyesi olduğu Avrupa Kamu Hizmetleri Sendikaları Federasyonu (European Public Services Union – EPSU) Genel Sekreteri Jan Willem Goudriaan, 19 Ağustos 2016 Cuma günü Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’ye bir mektup göndermiş ve işten atılan üyelerimizin bir an önce geri alınmasını istemişti.

 

Ancak aradan geçen zaman içinde – özellikle de geçtiğimiz Pazar gününden bu yana -  200’den fazla üyemizin daha işten çıkarılması üzerine Genel Sekreter Goudriaan, bu kez de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir mektup yazdı.

 

Genel Sekreter Jan Willem Goudriaan 2 Eylül 2016 tarihli mektubunda, Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’ye bundan iki hafta önce mektup yazarak; işçilerin işe geri başlatılması ve sorunların oturup konuşularak çözülmesi gerektiği çağrısında bulunduklarını ifade etti.

 

EPSU Genel Sekreteri, 800 kadar işçinin işten atılan arkadaşlarının geri alınması, maaşlarının ödenmesi ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talepleri için geçtiğimiz Pazar günü iş bıraktıklarını; bir yandan, ödemelerin bayramdan önce yapılacağını söyleyen belediyenin diğer yandan da, Pazar gününden bu yana 200 işçiyi işten çıkardığını hatırlatarak; Avcılar Belediyesi’nin bu uygulamalara son vermesini ve üyelerimizi işe geri almasını istedi.

 

Jan Willem Goudriaan, yaşananların kabul edilemez olduğunu belirterek; CHP Genel Merkezi’ni bu noktada göreve davet etti ve sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini bir kez daha ifade etti.

 

Belediye-İş Sendikası

 

GÜNDEM