ffa1
EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR...

Sendikamızın eğitim seminerleri, Eğitim ve Dinlenme Tesisimiz Grand Belish’te tüm hızıyla devam ediyor.

Grand Belish’te 21-24 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenen eğitim seminerine Aydın şubesinden üyelerimiz katıldı. Seminerde 8’i kadın olmak üzere 88 üyemiz yer aldı.

Eğitim, 22 Şubat Çarşamba günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Bayram Özkan konuşmasında, sendikamızın eğitim çalışmaları, Kıdem Tazminatı, Bölgesel Asgari Ücret, Özel İstihdam Büroları, yandaş sendikalar, Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı gibi konulara değindi.

Bayram Özkan’ın konuşmasının ardından sendikamızın tanıtım filminin gösterimi yapıldı.

Tanıtım filminden sonra ise, uzun yıllar Türk-İş’te genel başkan danışmanlığı, Yo-İş’te de eğitim dairesi başkanlığı yapmış olan ODTÜ öğretim görevlisi ve Aydınlık gazetesi yazarı Yıldırım Koç, “Çalışma hayatının güncel sorunları” üzerine hazırladığı dersini işledi.

Koç, dersi sırasında Sınıf Kimliği, Örgütlülük, İş Güvencesi ve Kıdem Tazminatı gibi konular başta olmak üzere birçok konuya değindi.

23 Şubat 2012 Perşembe günü de sendikamızın Genel Başkanı Nihat Yurdakul, İşçi Küsüsü’nde üyelerimizle biraraya geldi.

Yaklaşık 3 süren İşçi Kürsüsü’nde üyelerimizin sorunlarını, görüşlerini ve önerilerini dinleyen Genel Başkan Nihat Yurdakul, gündeme dair birçok konu ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

“Tek uğraşımız, çocuklarımızın geleceğini kurtarmak, bunun için mücadele vermek” diyerek sözlerine başlayan Genel Başkan Nihat Yurdakul, ülkemizde çok sayıda üniversite öğrencisinin yurt parasını ödeyemediği için yurttan atıldığını dile getirdi. Bu gençlerin, işçi emekçi çocukları olduğunu söyleyen Genel Başkan Nihat Yurdakul, çocuklarımızı namerde muhtaç etmemek için elimizden gelen herşeyi yapmamız gerektiğini ifade etti. Yurdakul, “Çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmaya mecburuz. Bunun için mücadele ediyoruz” dedi.

Nihat Yurdakul, sendikaların, haksızlık yapanın karşısında, haksızlığa uğrayanın da yanında olması gerektiğinin altını çizdi.

Yurdakul, konuşması sırasında “Sınıf Kardeşliği” vurgusu da yaptı.

Taşeron işçilerin durumuna ve taşeronda örgütlenme konularına değinen Genel Başkan Nihat Yurdakul, gerçek anlamda bir İş Güvencesi’nin sağlanması gerektiğini ve Belediye-İş Sendikası’nın yıllardır bunun için mücadele ettiğini sözlerine ekledi.

“İşçi Kürsüsü” sonunda üyelerimiz  Genel Başkan Nihat Yurdakul’a bir plaket verdiler.

 Nihat Yurdakul da eğitime katılan kadın üyelerimize 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla birer hediye verdi.

Üyelerimiz, eğitimden son derece memnun kaldıklarını ve Grand Belish’i gördükten sonra sendikamızla bir kez daha gurur duyduklarını ifade ettiler.

 

 

 

 

GÜNDEM