ffa41
DİSK Genel-İş’in beslediği, cesaretlendirdiği şehir eşkıyaları Belediye-İş İstanbul 2 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Savaş DOĞAN’a silahlı saldırıda bulundu.

DİSK/Genel-İş’in beslediği, cesaretlendirdiği şehir eşkıyaları Belediye-İş İstanbul 2 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Savaş DOĞAN’a silahlı saldırıda bulundu.

Bu alçak saldırının sorumluları sadece tetiği çekenler değil, bu eşkıyaları besleyenler, suskunlukları ile onları teşvik edenlerdir…

Sendikacılık tehditle baskıyla yapılmaz…

DİSK/Genel-İş’in yandaş desteğiyle, işçileri baskı ve tehditle sindirerek üye kaydetme alışkanlığını, İstanbul’da şehir eşkıyası beslemeye, kalleşçe pusu kurmaya dönüştürdü.

Sendikamız 30 yılı aşkındır süredir Avcılar Belediyesi’nde örgütlü ve yetkili sendikadır. Kısa bir süre önce de işçinin özgür iradesine ve anayasal sendika seçme hakkına saygı duyan Sayın Av. Turan Hançerli başkanlığındaki Avcılar Belediyesi ile 3 yıllık bir sözleşme imzalamıştır.

Sendikal örgütlenme; sendikanın, toplu sözleşmenin olmadığı bir işyerinde işçilerin çalışma ve yaşam koşullarını düzeltme mücadelesidir. Örgütlenme, örgütlü bir işyerine girip orayı baskı ve tehditle karıştırmak değildir.

DİSK/Genel-İş; sendikal örgütlenmenin olduğu, 3 yıllık sözleşme imzalanan işyerinde baskıyla üye kaydetmeye çalışmış, ancak buna rağmen işçilerden ilgi görmemiştir. İşçilerden destek ve ilgi görmeyen DİSK/Genel-İş bu kez de, beslediği, cesaretlendirdiği bir grup şehir eşkıyasıyla kaba kuvvetle, tehditle ve baskıyla üye yapmaya çalışmıştır.

18.07.2020’de Avcılar Belediyesi işyerinde DİSK/Genel-İş beslemesi şehir eşkıyası Veysel Öztoprak öncülüğündeki bir  gruba karşı duran, Belediye-İş’i savunan  ve işçilere baskı yapmamalarını söyleyen  Belediye-İş İstanbul 2 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Savaş DOĞAN, bu grup tarafından ölümle tehdit edilmiştir. İstanbul 2 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Savaş DOĞAN’a yönelik ölüm tehditleri Veysel Öztoprak, babası, kardeşi ve akrabaları tarafından telefon mesajlarıyla ve sosyal medya üzerinden devam etmiştir. İstanbul 2 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Savaş DOĞAN ölüm tehditleri karşısında 21.07.2020’de (bugün) savcılığa suç duyurusunda bulunma hazırlığındayken, dün gece  (20.07.2020) şehir eşkıyası Veysel Öztoprak ve yanındakiler tarafından arabasından inerken 4 el ateş edilerek pusuya düşürülerek ağır yaralanmıştır. Şube Başkan Yardımcımız Savaş DOĞAN şu an halen yoğun bakımdadır.

Bu hain ve kalleş saldırı basit bir, kişiler arasındaki sürtüşmenin sonucu değildir.  Bu alçak saldırı DİSK/Genel-İş’in beslediği, cesaretlendirdiği bir grubun işçiden yüz bulamayınca tehditle üye kaydetme çabasının sonucudur.

Bu yaşananlar; sendikanın, toplu iş sözleşmesinin olduğu Avcılar Belediyesinde, zorla baskıyla ve tehditle üye kaydetmeyi sendikacılık zannedenlerin içine düştükleri çirkef çukurudur.

Bu yaşananlar lafa gelince mangalda kül bırakmayanların, icraatta gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasıdır.

Bu neresinden bakılırsa bakılsın alçakçadır, kalleşçedir.  

Bu olayın sorumluları sadece tetiği çeken şehir eşkıyası Veysel Öztoprak ve onlarla birlikte hareket edenler değildir. Onlar maşadır. Onlar tetikçidir. Onlar üç kuruşa ortaya sürülen piyonlardır.

Bu olayın sorumluları; 3 yıllık sözleşmenin olduğu Avcılar Belediyesinde, işçileri baskıyla tehditle üye kaydetmek için ne mal olduğu belli olan Veysel Öztoprak ve onun gibileri görevlendiren DİSK/Genel-İş Şube yönetimidir. 

Bu olayın sorumluları yandaş desteğiyle yalanla, baskıyla tehditle silahla üye kaydetmeye göz yuman tüm ilgililerdir.

Bu olayın sorumluları “bizim çocuklar” dedikleri, arka çıktıkları Veysel Öztoprak gibi şehir eşkıyalarına göz yumanlardır.

Hiç kimse endişe etmesin. Belediye-İş Sendikası;  üyelerini, yöneticilerini ve kendine güvenenleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı, bırakmayacak. Belediye-İş; DİSK/Genel-İş’in beslediği, cesaretlendirdiği bu şehir eşkıyalarının, bu maşaları tutan ellerin hak ettiği cezayı yargı önünde alması için hukuksal mücadelesini sonuna kadar sürdürmekte kararlıdır.

Sizin eşkıyalarınıza, sizin silahınıza, sizin şiddetinize karşı dün de mücadele ettik, bugün de etmeye  devam edeceğiz. Saygılarımızla. 21.07.2020

Belediye-İş Sendikası

 

GÜNDEM