ffa41
Çocuklarımızı bu hastalıklı kafalar eğitemez…

Çocuklarımızı bu hastalıklı kafalar eğitemez…

Düzce’de bir ortaokulda düzenlenen programda Ceren  Özdemir cinayetine ilişkin konuşan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Ordu’da bir olay yaşandı, bir üniversite öğrencisi gencecik bir kız hayatını kaybetti. Olayı gerçekleştiren suçlu bir insan var…  Ama olayın da çok değişik boyutları var. Dolayısıyla bizim çocuklarımızı her yönüyle çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor” ifadesini kullanarak aile hakkında haddi  olmadan zihniyeti diline yansıyarak “bir imada” bulunmuştur. Nitekim bu kirli ima toplum tarafından anlaşıldığı için gelen yoğun tepkilerden ürkmüş, geri adım atmaya çabalamış, ancak içindeki bataktan kurtulamamıştır.

Ceren Özdemir’in babası sendikamız üyesidir. O da kızı gibi iyilikseverliğiyle, dürüstlüğüyle ve ahlaklı tavırlarıyla çevresi tarafından takdir edilen biridir.

Bu şahıs, Ceren Özdemir’i katleden, kendisini linçten kurtaran polisleri bıçaklayan bir mahlukatı,  “insan” olarak nitelemekte bir sakınca görmezken Ceren Özdemir’in ailesini kastederek “Biz çocuklarımızı her yönüyle çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor” diyerek haddi olmadan ahlak dersi verebilme cüretini gösterebilmektedir. Bu bakış açısı içi irin ve pislik dolu, hastalıklı bir kafanın ürünüdür.

Murat Yiğit, katilin hunharca bıçakla yaptığını, sözcüklerle yaparak vahşice öldürülen Ceren’i, ailesini ve kendisi gibi düşünmeyen herkesi suçlamış, bir kez daha öldürmüştür.

Ortada hunharca işlenmiş bir cinayet. Acılı bir aile. Yapılan insanlık dışı saldırı karşısında infial halinde bir toplum varken, canavarca öldürülen bir genç kızı ve onu yetiştiren ailesini “evladını iyi yetiştirmemekle” suçlamak bu cinayet kadar insanlık dışıdır.

Biz bu kafaları çok iyi biliyoruz. Bu kafalar el kadar çocuklar taciz edildiğinde, tecavüze uğradığında, kadınlar vahşi bir şekilde katledildiğinde olayın faili canileri değil, cinayete, tecavüze, tacize uğrayan mağdurları ve onların ailelerini mahkûm eden bir kafadır.

Üzüntümüz canilerden koruyamadığımız evlatlarımızdır. Üzüntümüz bu tür mahlukların önünün açılarak İl Milli Eğitim Müdürü yapılmasıdır.

Bu tür insanlara “alçak” diyeceğiz ama alçak bile bir “yükselti”  ifade ettiği için bunlar içi ağızları gibi pislik ve irin dolu çukurlardır.

Biz bu ülkemizi de, evlatlarımızı da kolay bulmadık. Bu ve bunun gibi hastalıklı kafalarla mücadelemiz devam edecek. Saygılarımızla.09.12.2019

Belediye-İş Sendikası

 

 

GÜNDEM