ffa41
Çanakkale Geçilmez! Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı kutlu olsun

Çanakkale Zaferi, bağımsızlık mücadelesi veren milletlere örnek olmuş olağanüstü bir zaferdir. Bugün ülkemiz ve bölgemiz üzerinde hesapları devam eden emperyalistler; tarihleri boyunca unutamayacakları yenilgiyi Çanakkale’de almışlardır.

Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, bu güzel topraklar için şehit düşen, gazi olan ama vatan topraklarını emperyalist kan emicilerine teslim etmeyen kadın erkek yaşlı çocuk bütün vatan evlatları; Çanakkale’yi geçilmez kılmış ve bu eşsiz sözü dünya literatürüne kazımıştır.

102 yıl önce; vatan uğruna, gelecek uğruna, çoluk çocuklarımız uğruna hayatlarını ortaya koyan atalarımıza bugün borcumuz var: O da, vatanımızı tıpkı atalarımız gibi korumak, bizleri ayrıştırmaya çalışanlara karşı ortak duruş sergilemek ve hukukun üstün olduğu, çağdaş, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmaktır.

Çanakkale Zaferi’nde vatan savunması ve bağımsızlığımız için hayatlarını ortaya koyan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Milli Mücadele kahramanlarımızı rahmetle anıyor, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılını kutluyoruz.

 

Saygılarımızla,

Belediye-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

 

 

GÜNDEM