ffa41
Belediye-İş’ten Açıklama: Ülkemizi kaosa sürüklemeye çalışan terörü ve işbirlikçilerini lanetliyoruz!

Ülkemiz son dönemde art arda yaşanan saldırılarla kaosun ve iç çatışmanın içine çekilmeye çalışılmaktadır. Hafta başı Gaziantep’teki canlı bomba saldırısı, dün Şavşat’ta Cumhuriyet Halk Partisi konvoyuna yapılan saldırı ve bugün de Cizre’de ilçe Emniyet Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yapılan bombalı araç saldırısı, terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin dört koldan ülkemizi hedef aldığını ortaya koymaktadır.

 

Ülkemizin içine sokulmaya çalışıldığı iklim son derece ürkütücü boyutlara ulaşmıştır. Son dönemde ardı ardına yapılan saldırılar ve katliamlarla ülkemiz Ortadoğu karanlığına itilmeye çalışılmaktadır.

 

Ülkemizde yaşananların amacı açıktır: Amaç, komşularımızda olduğu gibi ülkemizde de iç çatışmanın ve kaosun hakim olmasını sağlayarak; emperyalist güçlerin emelleri doğrultusunda; ülkemizi ve bölgeyi yıllar sürecek istikrarsızlığa mahkum etmek, ülkeleri bölerek paramparça etmek ve nihayetinde de Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmeye girişmektir. Ancak unutulmamalıdır ki; terör örgütleri ve işbirlikçileri, hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklar ve kendi kanlarında pisliklerinde boğulacaklardır.

 

Biz Belediye-İş Sendikası olarak; yaşanan terör saldırılarını nefretler kınıyoruz. Sendikamız olarak; dün Şavşat’ta Cumhuriyet Halk Partisi konvoyuna yönelik yapılan saldırıda şehit olan askerimize ve bugün Cizre’deki saldırıda şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar; ülkemize de başsağlığı dileriz. 26.08.2016

 

Belediye-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

 

 

 

GÜNDEM