ffa41
Basından-Sol Gazetesi-Yatağan Direnişine Sendikal Güç Birliği Platformundan Destek

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) dönem sözcüsü ve Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile bağlı maden sahalarının özelleştirilmesine karşı yaptığı açıklamada, maden ve enerji işçilerinin mücadelesinin yanında olacaklarını bildirdi.


Yıllardır bölgenin elektrik ihtiyacının-önemli bir kısmını üreten bu üç termik santralin özelleştirilmesinin sakıncalarının vurgulandığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor: "Üç santralin ve bağlı maden sahalarının özelleştirilmesi, stratejik bir sektör olan enerjide ülkemize yeni prangalar takacaktır.


Özelleştirmeyle, enerji üretiminde ve termik santrallerde odağına, kamu yararını değil daha fazla kâr etme hedefini koyan bir anlayış yerleşecektir. Aynı anlayış, bu kuruluşların yarattığı bölgesel istihdama darbe vuracak, çevresel tahribata yol açacaktır. Özelleştirme, elektrik üretiminde yeni krizlere neden olacaktır." SGBP, 4 Ekim 2013 Cuma günü saat 16.00'da, Muğla'da direnen enerji ve maden işçilerini ziyaret edecek

2.10.2013

 

 

GÜNDEM