ffa41
Basından-Sendika.org-Avcılar Belediyesi işçilerinin direnişi 100’üncü gününde

Avcılar Belediyesi’nde sendikalı oldukları için işten atılan temizlik işçilerinin direnişi 100’üncü gününde devam ediyor. Açıklama yayınlayan işçiler halkın bunun hesabını er ya da geç soracağını vurguladı

Avcılar Belediyesi’nde çalışırken Belediye-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan işçilerin, işe geri dönmek için başlattıkları direniş 100’üncü gününde devam ediyor.

İşçiler, belediyenin kendilerini oyaladığını belirterek “Haklı olduğumuzu bildikleri halde susan Avcılar Belediyesi yönetimi meydanlarda demokrasi ve önce insan sloganlarıyla ne kadar samimi oldukları aşikar hem ben sosyal demokratım diyeceksin hem de kendi belediyenden işçi kıyımı yapacaksın” dedi.

Halkın bunun hesabını er ya da geç soracağını vurgulayan işçiler belediyenin sözlerinde samimi olmadığını, bir kez olsun taşeron firmayı sorgulamadığını söyledi.

İşçiler Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak’tan isteklerini şu şekilde ifade etti:

Madem  ‘Ben sosyal ve demokrat bir belediye başkanıyım’ diyorsanız bugüne kadar neden çadırımıza gelip derdimizi dinlemediniz işçiyle emekçiye dönük vaatleriniz sadece seçim öncesine kadar mıydı?

Handan Toprak Benli bizler sendikaya üye olduk diye işten atıldık bunu siz çok iyi biliyorsunuz fakat niye sessiz kalıyorsunuz?

Sendika.Org-118.2016

 

GÜNDEM