ffa41
Basından-Birgün-Sendikal Güç Birliği Platformundan Punto Deri işçilerine destek ziyareti

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP), İstanbul Zeytinburnu’nda Deri-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan ve 53 gündür direnişlerini sürdüren Punto Deri işçilerini ziyaret etti

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP), İstanbul Zeytinburnu’nda Deri-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan ve 53 gündür direnişlerini sürdüren Punto Deri işçilerini ziyaret etti. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı önünde buluşarak Punto Deri’nin önüne yürüyen SGBP üyeleri, “Punto’ya sendika girecek başka yolu yok”, “Sendikalı olmak insan hakkıdır” sloganları attı.


Punto Deri önünde bir konuşma yapan Deri-İş Sendikası Genel Başkanı Musa Servi, Zeytinburnu havzasındaki işçilerin çok kötü koşullarda çalıştığını, Punto direnişinin bu kötü çalışma koşullarına karşı verilen bir mücadele olduğunu belirtti.


SGBP Dönem Sözcüsü ve Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın ise, sendikayı işyerine sokmamakta inat eden Punto Deri işverenini uyararak, işçilerin haklı mücadelesiyle dayanışma içinde olacaklarını duyurdu.


Açıklamaya HDP üyeleri de destek verdi. Açıklamaların ardından türküler eşliğinde halay çeken işçiler, Punto Deri’ye sendikayı sokmakta kararlı olduklarını ifade etti.

 

http://birgun.net/haber/sgbpden-punto-deri-iscilerine-destek-ziyareti-4834.html

 

 

GÜNDEM