ffa41
Basından-Aydınlık Gazetesi-Taşeron Yasa Taslağı 16 Nisanda Görüşülecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilere yönelik yasal düzenleme taslağına ilişkin "Uzlaştıklarımızı derleyip, toparlayıp Başbakanlığa gönderdik ama uzlaşmada zorlandığımız bazı konular var, onları da önümüzdeki Çarşamba üst düzey bir toplantı yaparak ele alacağız" dedi.


Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilerine yönelik hazırlanan ve Başbakanlığa gönderilen yasa taslağına değindi.


Sendikalar habersiz

Çelik, taşeron işçilere yönelik yasal düzenleme taslağına ilişkin 16 Nisan Çarşamba günü üst düzey bir toplantı yapacaklarını bildirerek, şunları kaydetti: "Danışma Kurulu'nda ele aldığımız çok önemli konu başlıkları var. Bunlarla ilgili uzlaştıklarımızı derleyip, toparlayıp Başbakanlığa gönderdik. Ama uzlaşmada zorlandığımız bazı konular var onları da önümüzdeki Çarşamba üst düzey bir toplantı yaparak ele alacağız. Bir an önce Meclis'e gönderilmesi konusunda seçimlerden önce görüşümüzü beyan etmiştik. Çarşamba günkü görüşmeden sonra yasanın Meclis'e sevk edilmesi ve oradaki yeni kazanımların da kamu çalışanlarına ve diğer çalışan kesimlere yansıtılması konusunda kararlılığımızı ifade etmek istiyorum."

 

İşçi konfederasyonları, Başbakanlığa gönderilen yasa taslağının içeriğine ilişkin kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini söylemişti. En son 11 Kasım 2013 tarihinde toplanan Üçlü Danışma Kurulu'nda yapılan sunumda taşeron sistemini yaygınlaştıracak bir düzenlemenin hazırlandığı ifade edilmişti. 

14.4.2014

 

 

GÜNDEM