ffa41
Basına ve Kamuoyuna: Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, Haller Gençlik Merkezi’nin önünden geçtiği sırada bazı kişiler tarafından yapılan yumruklu ve silahlı saldırıyı nefretle kınıyoruz.

 

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli bilim adamlarından biri olan; anlayışı, duruşu ve vizyonuyla Eskişehir’e ve ülkemize hem bilim alanında hem de belediye başkanlığı görevinde son derece kıymetli hizmetlerde bulunan; sanatçı yönüyle de çok önemli eserler ortaya koyan Sayın Yılmaz Büyükerşen’in, hayatını adadığı Eskişehir’in sokaklarında her zaman olduğu gibi korumasız yürüdüğü sırada uğradığı bu alçak saldırı bizleri derinden üzmüştür. Ancak Eskişehir halkının gösterdiği reaksiyon ile Sayın Başkan’ın yara almadan saldırıdan kurtulması Eskişehir halkının Başkan’ına ve değerlerine gönülden sahip çıktığını göstermesi açısından da son derece önemlidir.

 

Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenlerin hak ettikleri cezayı almaları temennisiyle; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e geçmiş olsun dileklerimizi sunar ve değerlerine sahip çıkarak gerekli tepkiyi anında gösteren saygıdeğer Eskişehir halkına da teşekkürlerimizi iletiriz. Saygılarımızla,

 

Belediye-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

 

29.07.2017

 

GÜNDEM