ffa41
Basın açıklaması-MAFYA MI? SENDİKA MI?

MAFYA MI? SENDİKA MI?

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi işçileri özgür iradeleriyle Belediye-İş’i tercih ettikleri için, Hizmet-İş’in Doğu Anadolu Bölge Başkanı Zeki Özen ve beraberindeki 8-10 kişi Malatya Anemon Oteli basarak Genel Merkez Yöneticilerimizi ölümle tehdit etti.

Hizmet-İş bir karar vermeli… Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi işçilerinin özgür iradesine saygı mı duyacak? Yoksa onu mafya artıklarıyla, silahla tehditle sindirmeye mi çalışacak?

Evrensel ilkelere göre sendikalar, işverenden, hükümetten bağımsız, demokratik iç işleyişe sahip, gücünü üyelerinden alan örgütlerdir.

Bu anlayışla sendikacılık yapan Belediye-İş; işkolunda birçok baskı ve tehditle karşılaşmasına rağmen, zorluklara teslim olmadan mücadelesine kesintisiz devam eden, korkmadan, çekinmeden ve yılmadan örgütlenme çalışmasını aralıksız sürdüren bir sendikadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi işçilerinin, bağımsız, demokratik ve mücadeleci bir sendikayla tanışma talebi üzerine sendikamız, Malatya’da örgütlenme çalışması başlattı. Ve Malatya Büyükşehir ve Battalgazi Belediyesi işçileri sendikamız Belediye-İş’i tercih etti.

Sendikamız Genel Mali Sekreteri Bayram ÖZKAN ve Eğitim Basın Yayın Genel Sekreteri Kemal ÇAVUŞOĞLU 08.01.2019 tarihinde sendikamızı tercih eden Malatya Büyükşehir ve Battalgazi Belediyesi işçilerine teşekkür etmek ve onların sorunlarını dinlemek üzere bütün işyerlerinde toplantılar yaptılar. Toplantı bitiminde kaldıkları Malatya ANEMON Otel’e döndüler.

Yaklaşık olarak saat 21.00-21.30 arasında kendisini Hizmet-İş Doğu Anadolu Bölge Başkanı, Bölge Temsilcisi olarak tanıtan Hizmet-İş Teşkilatlandırma Uzmanı Zeki ÖZEN, Genel Merkez Yöneticilerimizin kaldığı oteli 8-10 mafya artığı ile bastı.

Hizmet-İş Doğu Anadolu Bölge Başkanı Zeki ÖZEN denen mafya bozuntusu, Genel Merkez yöneticilerimize silah göstererek “benim 9 oğlum var, birini sizin için kurban ederim” diyerek ölümle tehdit etti.

Hizmet-İş’in paralı elemanı, mafya bozuntusu Zeki ÖZEN, boş tehditlerle yılmayan korkmayan Belediye-İş yöneticilerini görünce, kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırarak geldiği gibi gitmek zorunda kaldı. Bu yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki; yandaş desteği, müdür, amir ve paralı elemanların tehditleri olmadığı zaman Hizmet-İş bir hiçtir.

Hizmet-İş, Malatya işçisinin özgür iradesine saygı duymalıdır.  İşçinin Anayasal sendika seçme tercihini mafya artıklarıyla, silahla/tehditle sindirip; Malatya işçisinin iradesini görmezden gelmemelidir.

Bu mafyatik baskın anında Genel Merkez Yöneticilerimizin konakladığı Malatya Anemon otel de sınıfta kalmıştır.  Baskın anında ve sonrasında önceliği kendi misafirini korumak olması gerekirken, otel yetkilileri korkularından emniyet yetkililerini çağırmamış, baskını gizlemeye çalışmıştır. Buna karşın Genel Merkez Yöneticilerimiz; emniyete suç duyurusunda bulunmuş, tüm yaşananları tutanak altına aldırmıştır.

Belediye-İş; mafya artıklarının tehditlerine dün olduğu gibi yarın da pabuç bırakmayacak, mafya artıkları hak ettikleri cezayı alıncaya kadar konunun takipçisi olacaktır.

Belediye-İş, özgür iradeleri ile Anayasal ve yasal haklarını kullanarak sendikamızı tercih eden üyelerimizin hak ve menfaatlerini de korkmadan, çekinmeden korumakta kararlıdır.  Saygılarımızla. 10.01.2019

Belediye-İş Sendikası

 

GÜNDEM