ffa41
Basın Açıklaması - Adana’da gencecik evlatlarımızı kaybettik, acımız derin ve tarifsizdir…

Adana’da gencecik evlatlarımızı kaybettik, acımız derin ve tarifsizdir…

Adana’nın Aladağ ilçesinde,  çevre köylerde oturan ailelerin ortaokullarda öğrenim gören kız çocuklarının kaldığı öğrenci yurdunda dün akşam saatlerinde meydana gelen yangında bazı kaynaklara göre 16, yetkililere göre 11 çocuğumuzun ve bir eğitmenimizin hayatını kaybettiğini tarifsiz bir acıyla öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Anlaşılan o ki; evlatlarımız kolektif bir cinayetin kurbanı olmuşlardır. Daha önce başta Konya olmak üzere birçok yerde yaşanan cinayetlerden ders alınmadığı açıkça görülmektedir. Yetkililer, yangın merdivenlerinin kapısının kilitli olduğunu ve bu nedenle gencecik evlatlarımızın, kapalı olan yangın merdivenlerinin kapısında can verdiklerini bildirmişlerdir.

 

Devletin koruması altında olması gereken geleceğimiz olan masum çocuklarımız, ne idiği belirsiz kişilere, tarikatlara, cemaatlere teslim edilmekte, çocuklarımız buralarda tacizlere, tecavüzlere uğramakta, kaza denilen cinayetlere kurban edilmektedirler.

 

Yaşanan her felaketten sonra, sorumlu sorumsuzlar da televizyon ekranlarında çeşitli bahaneler ileri sürerek; durumdan kurtulmaya çalışmaktadır.

 

Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır ki; çocuklarımızın canını, ırzını, namusunu koruması gereken yetkili kişiler ve kurumlar, çocuklarımıza sahip çıkmıyor; onları istismarcı tarikatların, cemaatlerin eline bırakıyor.

 

Artık yeter diyoruz! Böyle bir anlayışı şiddetle, nefretle kınıyor, lanetliyoruz.

 

Hükümet anayasal sosyal devlet ilkesi gereği görevini yapsın, kendisine emanet edilen günahsız yavrularımızı tarikatlara, cemaatlere ve vasıfsız kişilerin önüne savunmasızca atmasın. Çocuklarımızın her türlü istismara maruz kaldığı, denetimden uzak, bu ve buna benzer yurtlar derhal kapatılsın.

 

Belediye-İş Sendikası olarak; bu acı yangında hayatını kaybeden yavrularımıza Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Saygılarımızla. 30.11.2016

 

Belediye-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

 

GÜNDEM