ffa41
Basın Açıklaması:İnsanlık dışı katliamı şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

BU HALK; KANDAN, GÖZYAŞINDAN BESLENENLERDEN, ÇOCUKLARI YETİM, ANA BABALARI EVLATSIZ BIRAKANLARDAN ER YA DA GEÇ HESAP SORACAKTIR. 

Bugün cumhuriyetimizin başkenti Ankara insanlık dışı terörün kalleş yüzüyle bir kez daha karşılaştı.

Tamamıyla sivil, barışçıl, resmi makamlar tarafından izin alınmış bir eylemde, Ankara’nın en merkezi yerinde yapılan kalleşçe saldırı sonucu; onlarca yurttaşımız yaşamını kaybederken, yüzlercesi yaralandı.

“Ama” demeden, “ancak” demeden nereden gelirse gelsin, kim yaparsa yapsın, hangi amaçla yapılırsa yapılsın insanlık dışı, terör eylemlerini şiddetle ve nefret kınıyoruz.

Terörle, tehditle, kan dökerek ülkemize bu acıları yaşatan bu sapıklar ve onların işbirlikçileri, amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.

Masum insanları kalleşçe öldüren bu alçaklar, terörle bir yere varılamayacağını, bir sonuç alınamayacağını ve büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır.

Bu saldırıyı yapanlar ve arkasındaki kirli güçler mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. 

Bu halk er ya da geç, kandan gözyaşından beslenenlerden, çocukları yetim, ana babaları evlatsız bırakanlardan mutlaka ama mutlaka hesap soracaktır.

Hiçbir güç, hukuk karşısında bu hesabı vermelerini engelleyemeyecektir.

Bu hain saldırıda yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ailelerinin ve halkımızın başı sağ olsun. Saygılarımızla.

Belediye-İş Sendikası

 

GÜNDEM