ffa41
Basın Açıklaması:Ayaş belediye başkanını kutluyoruz... Emeğe saygı gösteren belediye başkanlarının yanındayız

Sendikamız Belediye-İş ile Ayaş Belediyesi arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri başarı ile sonuçlandı. Buna göre Ayaş Belediyesi'nde çalışan üyelerimizin ücretleri 1880 TL'ye çıkartıldı. Bu ücretler, bazı basın yayın organlarında "abartılı" olarak gösterilmek istenmiştir.

 

5 milyonu aşkın emekçinin asgari ücretle çalıştığı, dört kişilik ailenin açlık sınırının 1.003 TL ve yoksulluk sınırının 3.266 TL  olduğu dönemde sendikamız ile Ayaş Belediyesi arasında imzalanan toplu sözleşme; Ayaş Belediye Başkanı Sayın Ali Başkaraağaç'ın emeğe ve emekçiye olan saygısı, işçinin alınterinin hakkının teslimidir.

 

Emeğe saygı, emekçiyi açlığa mahkum etmek değil, emekçiyi ve ailesini ele güne muhtaç etmemekle, açlık ve yoksulluk sınırının altında çalıştırmamakla, yani emekçilerin haklarına saygı göstermekle mümkündür. Ayaş Belediye Başkanı Sayın Ali Başkaraağaç'ın yaptığı tam da budur.

 

Sendikamız tarafından imzalanan  bu sözleşme; başta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere; emekçileri sendikasız, toplu sözleşmesiz, kuralsız, güvencesiz çalıştıran yüzbinlerce işyeri için örnek olmalıdır. Saygılarımızla.

01.02.2013                         

                                                            BELEDİYE-İŞ SENDİKASI

 

GÜNDEM