ffa41
Basın Açıklaması-Niğde Belediyesi Kamuoyunu Yanıltıyor-Sorunun kaynağı metal yorgunluğu değil, insanlık yoksunluğudur.

Niğde Belediyesi Kamuoyunu Yanıltıyor- Yalancının mumu yatsıya kadar yanar!

Sorunun kaynağı metal yorgunluğu değil,  insanlık yoksunluğudur.

Sendikamız 27.03.2018 tarihinde yaptığı açıklamada, Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan’ın emriyle hareket ettiğini söyleyen müdürlerin, amirlerin “AK Parti Genel Merkezinden emir geldi, 24 saat içinde işçiler Belediye-İş’ten istifa edip, Hizmet-İş’e geçecekler” yönündeki yasadışı talimatlar sonucu, yandaş Hizmet-İş’e üye olmaya zorlandığını kamuoyuyla paylaşmıştı.

Bu açıklamanın ardından, Niğde Belediye Başkanlığı; “Belediye işçilerine herhangi bir baskıda bulunulmadığını” belirten bir açıklama yaptı. Sendikamız üyelerini baskı ve tehditle istifaya zorlayanlar, yaptıkları işin hukuksuzluğunu, vicdansızlığını çok iyi bildikleri için sahip çıkma cesaretini göstermiyorlar. Yani kafalarını kuma gömüp, kendilerini dünya akıllısı, âlemi aptal sanmaya devam ettiler.

Peki, ama her gün birlikte oldukları; çay isteyip, telefon bağlattıkları, birlikte mesai yaptıkları çalışma arkadaşlarının ve onların ailelerinin yüzüne nasıl bakacaklar?

Yaptığınız zulmü olağanlaştırarak bu işten kurtulamazsınız.

Belediye işçilerini tehdit ederek, sendika değiştirmeye zorlayıp sonrada yaptığınız işe sahip çıkmayıp, durumu normalleştirmeye çalışmanız açıkça gösteriyor ki; HER GÜN AYNAYA BAKTIĞINIZDA KARŞINIZDA GÖRDÜĞÜNÜZ BOŞLUK, AYNADAKİ BOZUKLUKTAN DEĞİL SİZDEN KAYNAKLANIYOR.

Niğde’de metal yorgunluğu diye gönderip, yıpranmamış metal diye getirilenlerin yaptıkları hukuksuzluk ve adaletsizliklere bakınca sorunun kaynağının metal yorgunluğu değil,  İNSANLIK YOKSUNLUĞU OLDUĞU AÇIKÇA GÖRÜLMEKTEDİR.

Çünkü bu arızanın kaynağı, geldiği yeri unutup, emekçiye tepeden bakan;  çalışanların demokratik tercihlerini dikkate almayan anlayıştır. Yani güç zehirlenmesidir.

Ama bizler çok iyi biliyoruz ki; Niğde halkı, kendisine hizmet eden emekçilerin uğradığı hukuksuzluk ve adaletsizlik karşısında, zamanı geldiğinde demokratik zeminde gereken tepkiyi verecektir.

Bizler de üyelerimize yapılan bu zulmü, bu adaletsizliği bu baskıyı -hukuksal yolları kullanarak- dün de cezasız bırakmadık, yarın da bırakmayacağız. Üyelerimizi aşıyla işiyle tehdit ederek yandaş Hizmet-İş'e üye olmaya zorlayan yönetici ve bürokratların yaptıklarının hesabını, demokratik zeminde mutlaka soracağız. 30.03.2018

Belediye-İş Sendikası

Kredi Kartı Borç Sorgulama

denizbank Kredi Kartı Borç Sorgulama

işbank Kredi Kartı Borç Sorgulama

halkbank Kredi Kartı Borç Sorgulama

tebbankKredi Kartı Borç Sorgulama

garantibank Kredi Kartı Borç Sorgulama

vakıfbank Kredi Kartı Borç Sorgulama

yapıkredi Kredi Kartı Borç Sorgulama

 

GÜNDEM