ffa41
BASIN AÇIKLAMASI-ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE

ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE

 

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Öz Taşıma-İş 3. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Millet İttifakı'na bağlı bazı belediyelerde üyelerine yönelik baskı olduğunu iddia etmiştir.

Sayın Mahmut Arslan bu açıklamasıyla, Genel Başkanı olduğu Hizmet-İş’in ve Konfederasyon Başkanı olduğu Hak-İş’in üye kayıtlarının nasıl yapıldığını çok iyi bildiğinden ve işçilerin tepkisinden korktuğundan aklınca “ön almak” istemektedir.

Üyelerimiz yıllardır, AK Partili bazı milletvekilleri, belediye başkanları ve il yöneticileri tarafından; işiyle, aşıyla tehdit edilerek baskı, sürgünle ve işten atma tehditleriyle sendikamızdan istifaya ve Hizmet-İş’e üye olmaya zorlandı. İnternette küçük bir arama yapıldığında; kadın, erkek ve engelli demeden üyelerimize yapılan zulüm örnekleri internetin dijital hafızasında bulunabilir.

Sendikamız üyelerine yapılan insanlık dışı baskılar karşısında her seferinde Hak-İş/Hizmet-İş’i; adil olmaya, hakkaniyetli davranmaya çağırdık, “Adaletli davranın, adalet bir gün size de lazım olur” dedik. Ancak bu zihniyet, güç zehirlenmesi ve kibirle, “güç bizde, biz her istediğimiz yaparız” edasıyla, bizleri görmezden, duymazdan geldi.

Hak-İş/Hizmet-İş yönetim anlayışı; herkesi kendi gibi gördüğü için, dün kendi yaptıkları baskı ve zulmün bugün başlarına geleceği korkusu yaşayıp, korkulu rüyalar görüyorlar. Kuşkusuz; korkulu rüyalar görmekte haklıdırlar, ancak, korkunun ecele faydası yoktur, çünkü hakikat tektir. Tehditle sendikasını değiştirmek zorunda kalan başta belediye işçileri olmak üzere tüm emekçiler, bu tehdit kalkınca, doğal olarak evleri, yuvaları olan sendikalarına geri dönecek, su yatağını bulacaktır.

Hormonlu Hak-İş/Hizmet-İş anlayışını ürküten, hormonları kesilince adeta bir balon gibi sönme korkusudur. Bu zihniyet, yaptıklarının sorumluluğunu almak, özeleştiri yapmak yerine yaptığı açıklamalarla ergen tavrı gösterip mağduru oynamayı tercih etmiştir.

Hak-İş/Hizmet-İş zihniyeti, yaşananlardan ders almak istiyorlarsa, sağa sola çamur atmayı bırakıp, geçmişte yaptıklarından ve yapmadıklarından ders almalıdır. Saygılarımızla. 09.04.2019

Belediye-İş Sendikası

 

 

 

GÜNDEM