ffa41
Ankara Antalya Şubesi Eğitim Semineri

Ankara Antalya şubesinin örgütlü olduğu belediyelerden üyelerimizin katıldığı eğitim semineri; sendikamızın Eğitim ve Dinlenme Tesisi Grand Belish’te yapıldı.

Eğitim, 17 Şubat 2016 Salı günü sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’ın yaptığı konuşmayla başladı. Bayram Özkan yaptığı konuşmada, sendikamızın eğitim faaliyetlerinden emekçilerinin sorunlarına, özel istihdam kölelik bürolarından, yandaş sendikalara ve Kıdem Tazminatı’na kadar birçok konuya değindi.

Bayram Özkan, konuşmasında özellikle emekçilerin gelecekleriyle oynayan, -onlara bırakın haklar kazandırmayı- ellerindeki hakları da alıp, geriye götüren, sadece adı “sendika” olan yandaş yapıların emekçi kardeşlerimizin haklarını yok eden, emek karşıtı sözleşmelerini; örnekleyerek üyelerimize anlattı. Bayram Özkan’ın ardından sendikamızın Eğitim Uzmanı Mehmet Ali Candan iki saatlik dersini yaptı.

Mehmet Ali Candan, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin ülkemize etkileri, özel istihdam kölelik büroları ve çalışma hayatına yönelik iktidarın politikalarını anlattı. Candan, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umutsuzluğa düşmemek gerektiğini, örgütlü olmanın ve birlikte hareket etmenin önemine değindiği sunumunda; emekçilerin önce işçi olduklarını unutmamaları gerektiğini ifade etti.

Öğleden sonraki bölümde ise sendikamızın Hukuk Başmüşaviri Av. Levent Balcı söz aldı. Levent Balcı iki saat boyunca işlediği dersinde; hukuki konularla ilgili bilgiler verdi. Balcı, çalışma hayatını ilgilendiren kanun ve düzenlemeleri genel hatları ile anlattı ve son dönemde çıkan kanun ve düzenlemeleri de üyelerimize anlattı. Levent Balcı daha sonra da üyelerimizden gelen soruları cevaplandırdı.

18 Şubat 2016 Çarşamba günü ise sendikamızın Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Antalya Şube Başkanı Kemal Çavuşoğlu, Hukuk Başmüşaviri Av. Levent Balcı ve Eğitim Uzmanı Mehmet Ali Candan, İşçi Kürsüsü bölümünde üyelerimizin sorun, görüş ve önerilerini dinlediler ve üyelerimizden gelen soruları cevaplandırdılar.

Eğitim, İşçi Kürsüsü’nün ardından sona erdi.

 

GÜNDEM