ffa41
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Ülkemizin çocukların ellerinde yükseleceğine inanan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü olan 23 Nisan’ı, ulusal birlik ve beraberliğimizin geleceği olan çocuklarımıza armağan etti.

Ulusal egemenliğimizin ilan edilişinin ve halk iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. Yıldönümü olan bugünü, çocuklarımıza hediye eden Atatürk, “her çocuk gelecektir, milletimizin umududur” dedi.

Dün olduğu gibi bugün de milli egemenliğe, demokrasiye ve Cumhuriyet’e sahip çıkma göreviyle karşı karşıyayız. Dün olduğu gibi bugün de halkımız, iradesini ve egemenliğini gasp etme girişimlerini başarısız kılacaktır.

Biz de bu önemli günde, umudumuz olan çocuklarımıza daha iyi bir hayat, daha güvenceli bir gelecek, barış ve huzur dolu, adil bir dünya diliyoruz.

Bu düşüncelerle, Ulusal Egemenliğimizin ilan edilişinin ve halk iradesinin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Mili Mücadele Kahramanlarımıza ve ülkemizin geleceği için canlarını hiç düşünmeden ortaya koyan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Belediye-İş Sendikası

 

 

GÜNDEM