ffa41
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin karanlığa gömüldüğü, emperyalistler tarafından işgal edilip paylaşıldığı bir dönemde, “milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına” olan inançla, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini yakıp Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı ve Anadolu direnişini başlattı.

 

Bütün yurda dalga dalga yayılan bu direniş; Milli Mücadele’nin kazanılması ve bağımsız genç Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla sonuçlandı. 

Bundan tam 100 yıl önce Türk halkının esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya duyuran Ulu Önder, bu bayramı, her fırsatta umudunu ve güvenini dile getirdiği Türk gençliğine armağan etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir” dediği Türk gençliği bugün de özgürlüğün, barışın, bağımsızlığın, demokrasinin, laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi olacaktır.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’da başlatılan bu büyük mücadelenin yıldönümünde, biz de Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

Belediye-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

 

GÜNDEM