ffa41
19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığında; köhnemiş, karanlık, emperyalist devletlerin oyuncağı haline gelmiş, halkını kul-köle gören bir zihniyete karşı mücadelenin de ilk ateşini yaktı.


Genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle bütün bir milletin karanlığa karşı aydınlık, gericiliğe karşı bilim, kulluğa karşı birey olma, bağımsızlık ve çağdaşlık inancıyla verdiği mücadele, dalga dalga tüm Anadolu’ya yayıldı.


Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının Milli Mücadele’nin kazanılmasıyla artık çok yakın olduğunu bilen Ulu Önder, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak bu büyük emaneti de “Onu, yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek Türk Gençliğine armağan etti. Her kuşaktan gençler olarak, bizler de bu emanetin farkında, özgürlüğün, barışın, bağımsızlığın, demokrasinin, laik ve çağdaşlığın güvencesiyiz.

19 Mayıs 1919’da başlatılan bu büyük mücadelenin 102. Yıldönümünde, bir kez daha Ulu Önder Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarını saygı ve minnetle anıyoruz.

Belediye-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

 

GÜNDEM